Pożyczka w 15 minut – czy to możliwe?

Niekiedy w życiu zdarzają się niespodziewane sytuacje, które wymagają pozyskania dodatkowej gotówki w możliwie jak najkrótszym czasie. Standardowy termin na rozpatrzenie wniosku przez bank i wydanie pieniędzy może wynosić nawet dwa dni, a w niektórych przypadkach to zdecydowanie za długo. Z pomocą przychodzą tutaj szybkie pożyczki, które mogą być realizowane praktycznie od ręki. Na czym to polega i czy możliwe jest uzyskanie pieniędzy nawet w kilkanaście minut?

Na czym polegają szybkie pożyczki?

Tym, co odróżnia szybkie pożyczki od standardowych kredytów bankowych, jest ograniczenie formalności do absolutnego minimum. Większość firm oferujących tego typu pomoc finansową rozpatruje wnioski zaraz po ich złożeniu, dzięki czemu cały proces może faktycznie zamknąć się nawet w kilkunastu minutach. W wielu przypadkach jedynym dokumentem, jaki należy okazać, jest dowód osobisty, z którego spisane zostaną dane takie jak numer PESEL oraz numer dokumentu. Weryfikacja danych zwykle odbywa się poprzez wykonanie specjalnego przelewu lub logowanie na konto bankowości internetowej za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Ze względu na bezpieczeństwo, sprawdzenie danych osobistych jest niezwykle ważne podczas procesu udzielania pożyczki. Firmy, które tego nie robią, z reguły nie są godne zaufania i nie warto korzystać z ich usług. Wiele podmiotów udzielających pożyczek tego typu umożliwia składanie wniosków przez internet, co dodatkowo ułatwia zdobycie pieniędzy.

Od czego szybkość udzielenia pożyczki?

Zakładając, że wniosek został rozpatrzony pozytywnie a dane osobowe zweryfikowane, czas, po którego upływie pożyczone pieniądze znajdą się na koncie, jest zależny głównie od banku, w którym prowadzony jest rachunek. Jak powszechnie wiadomo, przelewy wewnętrzne są realizowane znacznie szybciej niż zewnętrzne, więc jeśli rachunki pożyczkobiorcy oraz firmy prowadzone są w tym samym banku, pieniądze powinny dotrzeć w kilka minut. W przeciwnym wypadku oczekiwanie na gotówkę może wydłużyć się nawet do kolejnego dnia roboczego. Jeśli więc natychmiastowy dostęp do pieniędzy jest szczególnie ważny, przed złożeniem wniosku dobrze jest dowiedzieć się, w jakim banku dana firma posiada konto. Informacje tego typu są powszechnie dostępne na wielu stronach internetowych o tematyce kredytowej oraz na oficjalnych witrynach pożyczkodawców. Warto zaznaczyć, że dla zapewnienia klientom maksymalnej wygody większość firm posiada rachunki, z których wykonywane są przelewy w kilku różnych bankach.